17.09.2018 - Trakya Sitesi

Edirne Enez de tatil

Edirne Enez de tatil

Edirne Enez de tatil

Türkiye’nin batısında bulunan Marmara bölgesinin Trakya tarafında yer alan Yunanistan ve Bulgaristan’a sınır olan güzel mi güzel şehrimiz Edirne’nin ilçelerinden birisi olan Enez’i sizlere tanıtacağız. Doğal bir cennet niteliğini taşıyan Enez’in etrafında bulunan Gala Gölü’nü sizlere çok detaylı bir şekilde anlatarak sizlere buraya gitmeniz için elimizden geleni yapacağız.

Enez Nasıl Bir Yerdir?

Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olan İstanbul’a arası 285 km olarak biliniyor. Bu sayede İstanbul Enez arası kaç kilometre diyenler bu bilgiyi dip not olarak akıllarında tutabilirler. Edirne’nin ilçesi olan Enez, Edirne’ye ise 170 km uzaklıktadır. İstanbul’dan Enez’e gitmek isteyenler ilk olarak Keşan üzerinden geçiş yapmaları daha mantıklı olacaktır. Tatil yapmak için Enez’e gitmek demek 4 Km uzunluğundaki altın kum plajında harika bir tatil geçirebilirler. Sessiz, çok karışık bir plajı yok. Bu yüzden plajda sessizlik isteyenler bu plajı tercih edebilirler. Gündüzleri plaja giderek kum, deniz ve güneşin tadını çıkaranlar akşamın serinliğinde plaja 15 km uzaklıkta bulunan merkeze giderek antik şehir kalıntılarına göz atabilirsiniz.

Enez’in Harika Yapısı

Enez öyle bir yerdir ki tarihi 7500 yıl öncesine dayanmaktadır. Günümüzde herkes tarafından tatil yeri olarak ziyarete açık bir yer olmasının yanı sıra yapısı gereği bir tarafında deniz bulunurken diğer taraflarında birçok göl bulunmaktadır. Göllerin sularının denize karışması beraberinde tatlı su balıkları ve tuzlu su balıklarının birbirleriyle buluşmasını da sağlamaktadır.

Enez’de Balık Tutmak!

İster denizde, isterseniz de göllerde balık tutma şansına sahipsiniz. Bu yönden hem tatlı su balığı hem de tuzlu su balığı tutmak, tadına bakma gibi şanslarınızda olmaktadır. Özellikle Meriç nehri nde ve Gala gölünde bolca yılan balığı tutulmaktadır. Balık konusunda bolluk olan bölgede Balıkçılar Kooperatifi de bulunmaktadır.

Enez’de Doğal Cennet!

Gala Gölü hem yaz hem de kış mevsimlerinde görülmesi gereken yerler arasındadır. Enez merkeze ortalama 10 km bir mesafede bulunan Gala Gölü nün insanlardan uzak sessizliğini kuş seslerinin cıvıltısında kafanızı dinleyebilirsiniz. Kuşların üreme ve göç zamanlarında özellikle yaz aylarında Gala Gölüne gitmeniz envaı çeşit kuş türlerini görmeniz anlamına geliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script