17.09.2018 - Trakya Sitesi

Edirne Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Edirne Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Edirne Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Trakya ovasının başına konumlandırılmış olan Edirne birbirinden güzel mimari eserleri üzerinde barındıran gezilecek o kadar çok yeri olan Türkiye’nin batısında bulunan bir şehirdir. Sulak mekânları sayesinde çayırlar, söğüt ağaçları ve nehirlerle çevrili olması bu şehrin en güzel kılan şeylerdir. Edirne Osmanlı döneminde bir zamanlar başkent olarak kabul edilmiş olup, günümüz Türkiye’sinde Avrupa ülkelerine en yakın ikinci şehir olarak da bilinmektedir. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Edirne’ye geziye gitmek istiyorsanız, otobüsle ortalama 3,5 saatlik bir yolunuz var demektir. Edirne’yi kaç günde gezebilirim diyorsanız eğer bunun için 2 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. Yaz aylarında Avrupa tarafından geliş, gidişlerin yoğun olmasından dolayı çevre yolu bir hayli kalabalık olabilmektedir. Avrupa’dan Türkiye’ye girdiyseniz ilk olarak Edirne’den geçeceğiniz bellidir. Lüleburgaz’a girerek tarihin kokusunu almadan geçmemenizi öneriyoruz. Edirne hakkında bilinmesi gerekenler bu kadarla sınırlı değil!

Edirne Türkiye’nin Neresinde Kalıyor?

Öncelikle Edirne’nin Türkiye’nin batısında yer aldığını iyi bilmemiz gerekiyor. Bulgaristan ve Yunanistan’a sınır olan bir şehirdir. Bölge olarak Marmara bölgesinde olsa da coğrafi konum olarak Trakya bölgesinde olduğunu söyleyebiliriz. Buranın yerlileri farklı şehirlerden Edirne’ye gittiklerinde Edirne değil de Trakya’ya gidiyoruz derler.

Edirne’ye Ne Zaman Gitmek Gerekir?

İster yaz, isterseniz kış mevsiminde gidebileceğiniz bir yerdir. Yazları çok sıcak olmaz. Kışları da çok soğuk olmaz. Mevsim sıcaklıkları ortalaması kışın 4 derece olurken yazın 25 derece civarındadır.

Edirne’ye Ulaşım Nasıl Olur?

Öncelikle Edirne’ye uçak var mı diye merak edenlere cevabımız hayır olacaktır. Türkiye’nin her yerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ancak bazı durumlarda İstanbul üzerinden aktarma şeklinde gidebilirsiniz. Havalimanı projesi bu günlerde konuşulsa da şuan için havalimanı bulunmuyor. Dipnot olarak belirtmek gerekirse; İstanbul’dan Edirne ortalama otobüs ile 3, 3,5 saat sürmektedir.

Edirne’ye Gittiğimde Nerede Konaklarım?

Edirne sürekli olarak yerli ya da yabancı turistlere kapısını açan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple Edirne yıldızlı otellere her daim ulaşabilirsiniz. Merkezi kesimlerde otellerin çeşitliği fazla olurken merkezden uzaklaştığınızda ise pansiyon ya da küçük otellere ulaşmanız mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script