17.09.2018 - Trakya Sitesi

Edirne Nerede Ne Yenir?

Edirne Nerede Ne Yenir?

Bir önceki yazımızda bildiğiniz üzere Edirne’de gezilecek yerler hakkında bilgi verdik. Bugün ise siz kullanıcılarımız için Edirne Nerede Ne Yenir? sorusuna yanıt vereceğiz. Çok daha uzatmadan yazımıza geçelim.

Edirne Nerede Ne Yenir? 

1) Köfteci Osman

Edirne’ye uğradığınızda acıktığınızda kesinlikle Köfteci Osman’ı ziyaret  etmelisiniz. Selimiye Camii’nin yanındaki taksi duraklarının arasında yer alan oldukça küçük bir dükkan. Çok lüks bir yer beklemeyin. Fakat 1988 yılından beri köfte yapan Osman Usta  bu işte artık ustalaşmış. Dana kaburgasından hazırlanan etinden meydana gelen o muhteşem köfteleri masanıza getiriyor.

2) Edirne Ciğerci Kazım ve İlhan Usta

Edirne nerede ne yenir? diyorsanız ve  gerçekten güzel bir ciğer tatmak istiyorsanız kesinlikle Ciğerci Kazım ve İlhan Usta’ya uğramalısınız. Hatta buraya gittiğiniz zaman kuyruklarla karşılaşabilirsiniz. Burada ciğer yiyerek gerçek ciğer tadına varabilirsiniz.

3) Kervansaray (Yunus) Dondurma

Edirne nerede ne yenir? diyorsanız kesinlikle Kervansaray Yunus Dondurma’ya giderek bu lezzeti tatmalısınız. Yunus Dondurma yaklaşık olarak 15 yıl öncesinde açılmış. Doğal meyveler ve gerçek sütle yapılan dondurmanın birden fazla çeşidi bulunuyor. Ayrıca top dondurma sadece 1 TL.

4) Edirne Meriç Nehri Manzarasına Karşı Kahvaltı

Edirne Meriç Nehri’nin kıyısında bir çok restorant bulunmakta. Sabahleyin bu restorantlardan birisine gidip kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim. O muhteşem manzara karşısında kahvaltı yapmak oldukça keyif verici.

5) Diğer Lezzetler

Karışık Osmanlı Macunu

Edirne’de yemek konusunda gidilmesi  ve tadılması gereken bir çok yer mevcut. Şehirde Osmanlı macunları ve çekirdek satan seyyar satıcılara kesinlikle uğramalısınız. Zaten Selimiye Camii’ne gittiğiniz zaman bu seyyar satıcılar direkt dikkatinizi çekiyor. Siz değerli okuyucularımız için gidip gördüğümüz yerler arasında değerlendirmeler yaparak Edirne’de Nerede Ne Yenir? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Umarız bu yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Ayrıca Trakya’nın Güzel Yerleri Nereler? başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Bir önceki yazımız olan Yöresel Lezzetlerde Bugün Közlenmiş Biber Konservesi başlıklı makalemizde közlenmiş biber, közlenmiş biber konservesi ve trakya yöresel lezzetler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script