17.09.2018 - Trakya Sitesi

Edirne Trakya Üniversitesi

Edirne Trakya Üniversitesi

Bu yazımızda oldukça merak edilen ve bir çok kişinin sorduğu Edirne Trakya Üniversitesi hakkında bilgi vereceğiz. İşte, oldukça merak edilen Edirne Trakya Üniversitesi!

Edirne Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi, Edirne’de yer alan bir devlet üniversitesidir.  İlk olarak 1973 senesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesine bağlı olan  Edirne Tıp fakültesiyle ilk temelleri atılmış olan ve 20 Temmuz 1982’de kuruluşu sona eren Trakya Üniversitesi 12 fakülte, 4 enstitü, 6 yüksekokulu, 10 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvar, 28 uygulama ve araştırma merkezi, 1 anaokulu’dan meydana gelmektedir. Bu sene itibariyle oldukça muhteşem olan bu üniversitenin yaklaşık olarak 47 bin öğrencisi  bulunuyor. Bu sayıyı önemsememek elde bile değil. Ayrıca bu üniversite Türkiye’nin Balkanlarla ilişkilerinin iyi olmasında ve gelişmesinde oldukça önem arz etmektedir.

Sadece bilimsel gelişmeleri takip etmeyen; kültürel, sanatsal ve sportif başarı konusunda da oldukça iyi derecelere sahip olan Edirne Trakya Üniversitesi, Trakya Bölgesi’nde çevre kirliliğini araştırmak, kontrol etmek, çözüm önerileri üretmek amacı ile sanayi çevreleri, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, kamu kurumlarla iletişim içerisinde yer alan ve Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı Projesini  başarılı bir biçimde bitiren Türkiye’nin tanınmasında oldukça önem arz eden bir üniversite olmuştur. Ayrıca bunların yanı sıra ülkemizde  ilk defa öğrenci temsilciliği seçim yapan üç üniversite arasında yer almaktadır.

Araştırma Görevlisi ve Öğrenci Temsilciliği Sistemi  sonucunda seçilen öğrenciler ve araştırma görevlileri senato ve yönetim kurullarında öğrencilerin ve araştırma görevlilerinin fikirlerini ve isteklerini  rahatlıkla iletebilir. Ayrıca bu üniversitenin Tıp, Biyoloji, Mühendislik ve Tarih gibi bölümler oldukça yüksek standartlıdır. Kesinlikle Edirne’ye uğradığınız zaman bu muhteşem üniversiteyi görmenizde fayda vardır. Bu üniversiteyi gördükten sonra bazı kararlarınızda değişikler olabilir. Umarım bu yazımız sizler için faydalı olmuştur.

 

 

Bir önceki yazımız olan Edirne Margi Outlet başlıklı makalemizde edirne margi outlet ve margi outlet avm hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script