17.09.2018 - Trakya Sitesi

Edirne’de ne yenir nerede yenir?

Edirne’de ne yenir nerede yenir?

Edirne’de ne yenir nerede yenir?

Edirne’de ne yenir nerede yenir? sorusunun cevabı yazımızın içeriğindedir. Gezip, görülecek yerler arasında Trakya’nın incisi denilebilecek bir şehir olan Edirne’de ne yenir diye merak edenler için hazırladığımız, derlediğimiz bu yazımız sayesinde sizde Edirne’ye gittiğiniz zaman karnınızı en güzel lezzetlerle doyurabileceksiniz. Amacımız Edirne rehberi olarak sizlere Trakya’nın tüm güzelliklerini sizlere sunmak olacaktır.

Edirne Köfteci Osman!

Edirne Selimiye Camisine gittiğinizi duyar gibiyiz. Gezdiniz, gerekli olan ibadetinizi de meşhur mimarisi ile gözleri kamaştıran camiden çıktınız ve karnınız açıktı. İlk olarak yiyebileceğiniz tatlar arasında köfteyi önermekteyiz. Edirne’de köfte yenilecek yer denildiği anca Köfteci Osman’ı ziyaret edebilirsiniz. Selimiye Camisinin hemen yanında bulunan taksi duraklarının yanında bulunan bu lezzetli ortama girdiğinizde gerçekten damak tadınız köfte karşısında adeta mahsur kalacak diyebiliriz. Buradan anlattığımızda çok şatafatlı bir yer gibi düşünebilirsiniz. Ancak öyle aklınıza gelen kocaman bir lüx yer beklemeyin diyoruz. Sadece Köfteci Osman 1988 yılından beri köftecilik yapıyor olması nedeniyle köfte konusunda usta diyebiliriz.

Edirne Ciğerci Kazım Usta!

Edirne’de birinci sırada köfteyi önermemiz belki Edirneliler tarafından bir takım söylemleri de beraberinde getirebilir. Bunu iyi bilen birisi olarak Edirne’de ciğer nerede yenir diye merak edenlere kuyruk sırasına girmeleri gerektiğini en baştan belirtelim. Edirne’de Ciğerci Kazım Usta ya da Ciğerci İlhan Usta’nın harika lezzetine ortak olabilirsiniz. Edirne, Ciğer konusunda önemli bir lezzeti yaşatan bir şehirdir. Diğer şehirlerden farkını almak için mutlaka tatmanız gerekmektedir. Ciğerci Kazım ustaya nasıl gidebilirim diyenler için Merkezde bulunan Balık Pazarına yaklaştığınızda herhangi birisine sorduğunuz zaman gerekli cevabı alacağınız bir mekândır diyebiliriz. Kazım ustanın ellerinden ciğer tava yemek isteyenler nasıl yapıldığını da görebilirler. Nasıl yapıldığını müşterilerine göstermek için kapının girişinde dikkatli bir bakış atmanız yeterli olacaktır.

Edirne’de Ciğerci Kazım usta ya gittiğiniz zaman sipariş vermeniz durumunda önden sizlere mis gibi manda yoğurdu gelecektir. Bu yoğur bilindik yoğurtlardan çok farklı mis gibi kokusu, tazecik kaymağı ce harika lezzeti ile geliyor. Hemen ardından ciğer getiriliyor ve yanında kızarmış biberler mezesi oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script