17.09.2018 - Trakya Sitesi

Trakya Lezzetlerinde Bugün Latif Lokantası!

Trakya Lezzetlerinde Bugün Latif Lokantası!

Sakatatlardan yapılan baş çorbası enfes, ev yemeklerinde yeni akımlar, ciğer sarma nedir?, Yöresel yemek denince Trakya gibi bilgilerle birlikte, trakya724 ailesi olarak her zaman sizinle olacağız. Bu yazımızda da Trakya yöresine dair bir mekanla ilgili sizlere bilgi vermek istedik.

Ülkemizde pek çok lezzet, pek çok damak tadı zevki ve pek çok seçenek var bu konuda. Kapsamlı çalışmaların ve yöresel mutfakların ön plana çıkarıldığı bu çalışmalarda, Tekirdağ üzerinde damak tatlarını şenlendiren Latif lokantası, ortalama 3 kuşaktır hizmet veren bir mekan. Esnaf lokantası olmasından ziyade, lezzet algısının büyük bir şekilde hizmet sunması, kalitesinin de önemini gösteriyor. Tekirdağ şehrinin en bilindik yeri olan Hükümet Caddesi üzerinde yer alan Direkleraltı’nda yer alan mekan, Hakan Şarlı tarafından işletiliyor.

Sakatatlardan Yapılan Baş Çorbası Enfes

Sakatatlardan yapılan baş çorbası ve işkembe çorbasına dair çok lezzetli ve temiz çalışan mekan, bu konuda da gerçekten insanların ilgisini çekiyor. Arnavutlar ve özellikle Rumeli kökenliler tarafından çok iyi yapılan ve çok sevilen sakatat çorbası, hem iyi malzeme kullanmak, hem de iyi usta kullanmakla bizzat ilgili oluyor. Bu yüzden gerçekten de bu mekanda beğeniliyor.

Ev Yemeklerinde Yeni Akımlar

Ev yemeklerinde yeni akımlar ve lezzetlere dair pek çok çalışma üretiliyor. Genellikle en çok sevilen yemeklerden bir diğeri de ciğer sarma olarak çıkıyor ön plana. Yöresel Trakya lezzetleri üzerinde oldukça keyifli bir çalışma sağlayan bu yemek, gerçekten özel bir şekilde yapılıyor. Kuzu ciğeri, çam fıstığı ve kuş üzümü ile baharatın dengesini ön plana çıkaran bu yemek, gerçekten çok seviliyor.

Ciğer Sarma Nedir?

Ciğer sarma, yöresel olarak Trakya yemekleri arasında yer alan ve oldukça sevilen özel bir yemektir. Kuzu ciğeri ve özverili yaklaşımların bir arada bulunmasıyla, en kaliteli yemeklerden birine tanıklık edebilirsiniz. Trakya’nın yöresel mutfağında damak tadına hitap eden her türlü farklılığı görebilir, yakalayabilir, ön plana çıkarabilirsiniz.

Yöresel Yemek Denince Trakya

Trakya üzerinde gerçekten bu konuda uzman aşçılar ve damak tatları var. Özellikle tatlı severler için büyük bir lezzet artısı sunabiliriz sizlere. Yöresel yemek deyince akla gelen Trakya üzerinde, ilk akla gelen Tekirdağ köftesi oluyor. Hayrabolu tatlısı da keza çok sevilen tatlılar arasında yer alıyor.

Trakya724 Ailesi Olarak Her Zaman Güncel Olacağız

Trakya724 ailesi olarak her zaman güncel olmak istediğimizi söylemek istiyoruz. Bildiğiniz gibi bölgesel lezzetler, bölgesel kültürler ve hakimiyetlere dair pek çok noktayı sizlere sunmaktan keyif alıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Trakya'nın Güzel Yerleri Nereler? başlıklı makalemizde Trakya gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root işlemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script